Arzu Zengin

Anlam Arayışı

 “Ne iş yapıyorsunuz sorusuna yanıt veremeyecek organizasyon yoktur. Her insan yaptığı işi tanımlayabilir. Bunların bazıları işin nasıl yapılması gerektiği konusunda da bilgi ve beceri sahibidir. Ancak yaptığı işi neden yaptığını bilenlerin sayısı çok ama çok azdır.”

Arzu Zengin

Yaratıcı yanınıza bir şans verin

Bir saati aşkın süredir yaratıcılıktan, hikâyelerin dönüştüren etkisinden, bir sonraki hikayeciler olarak adım atacakları büyülü dünyadan söz ediyorum.

Arzu Zengin

Bitti sandığın yerden başlar hayat

Bir kanser hastasının kemoterapi günlüğü şeklinde kaleme aldığı kitabının yaşama sevincimi tazelediğini söylesem bilmem inanır mısınız? "Daima boşalan bir aklın, giderek daha az çatışmalı bir yüreğin ve her zamankinden daha hızlı akan zamanın tadını çıkarıyordum…”  

Arzu Zengin

Çanlar benim için çalıyor, duyuyorum

Araftayım. Ne o tarafta, ne de bu taraftayım. Belki çokça bu taraftayım ama biraz da o tarafta olduğum için ruhum huzur bulmuyor. Yarım gönülle katıldığım bir etkinlikte soru soran insanlara kızıyorum.

Arzu Zengin

Mona Lisa Gülüşü

  Kimbilir kaçıncı kez karşısında takılıp kaldım: Mona Lisa Gülüşü her defasında farklı bir tat ve başka izler bırakıyor bende.

Arzu Zengin

Hayatlarımız kendilerini açıklamalı

“Çocukken büyücülerin herşeyi yapabileceklerini sanıyordun, ben de öyle sanırdım bir zamanlar. Hepimiz öyle sanırdık. Fakat gerçek şu ki, insanın gerçek gücü büyüyüp, bilgisi arttıkça izleyebileceği yol iyice daralıyor. Ta ki en sonunda sadece ve sadece mutlaka gerekenden başka yapacak şeyi kalmayıncaya kadar…”1

Arzu Zengin

Mavinin hikayesi

Homeros’u ve destanlarını bilirsiniz. Ege’lidir Homeros: Mavinin en saf ve parlak tonuna karşı yazmıştır destanlarını. Buna rağmen denizden “şarap renginde” diye bahseder.

Arzu Zengin

Mutluluk takıntısı

Mutluluğun formülünü verdiğini iddia eden bir yazı çıktı karşıma. İki çift laf edesim geldi.