Sanal dostluklarını gerçeğe taşıdılar

Her gün izlediğimiz iç karartan haberler arasında bazen de yüz güldüren olaylara şahit oluyoruz.  Bu da öyle bir haber. Olay Denizli’de geçiyor. 203 bin takipçiye ulaşan sosyal medya sayfası 'Denizli Trafik ve Yaşam Grubu', düzenlenen piknikte bir araya gelerek sanal dostluklarını gerçeğe taşıyorlar. Köfte ikramının yapıldığı konser ve gösterilerin düzenlendiği etkinliğe yaklaşık 4 bin grup üyesi katılıyor.
Habere göre, 8 ay önce kurulan sosyal medya topluluğu Denizli Trafik ve Yaşam Grubu, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aile Pikniği'nde buluştu. Çamlık Mesireliği'nde düzenlenen etkinlikte, sosyal medya arkadaşları gerçek bir atmosferde bir araya gelerek tanışma fırsatı buldu. Saat 12.00'de başlayan ve 4 bin kişinin katıldığı etkinlikte Grup Yolculuk, katılımcılara konser verirken, stand-up ve mehteran gösterileri yapıldı. Etkinlik çerçevesinde, grup üyelerine köfte ve meşrubat ikramları yapıldı. Çocuklar için getirtilen develer ve midilliler, çocuklar için neşe kaynağı oldu.

Eski banliyö hattından
metro standartlarına…

2013 yılında son sefer yapıldıktan sonra kapatılan İstanbul'un banliyö hatları halen açılamadı.  Kapandığında 2 yıl içinde bitirileceği açıklanan ancak yaşanan sorunların ardından bir türlü açılamayan banliyö hatlarının 2018 yılı sonu olarak devreye gireceği belirtiliyor. Raylar söküldükten sonra adeta patika yol görünümündeki eski banliyö hattının bulunduğu alanda şu anda zemin güçlendirme ve istasyon çalışmaları devam ediyor. Banliyö hattının metro standartlarına yükseltileceği söyleniyor. Bu hatta çalışan eski banliyö trenleri ise 4 yıla aşkın bir süredir Haydarpaşa Garı'nda bekliyor.
Gebze-Haydarpaşa ile Sirkeci -Halkalı hatlarının bulunduğu bölümlerde çalışmalar hızla ilerliyor. Şu anda istasyon  ve zemin güçlendirme çalışmaları yapılıyor. 45 kilometrelik banliyö ve tren hatlarının tamamlanması ve Marmaray projesi ile entegrasyonu sağlandığında ardından Gebze’den Halkalı’ya 105 dakikada, Bakırköy’den Bostancı’ya 37 dakikada seyahat edilebilecek. Söğütlüçeşme-Yenikapı'nın seyahat süresi ise 12 dakika olacak.
foto: banliyö

Gondolda nikah!

Nevşehir'in Avanos ilçesinde, 28 yaşındaki Suat Ünlü ile 24 yaşındaki Nuray Kılıç’ın nikahı gondolda kıyıldı. Diyarbakır’da jandarmada görevli askeri personel olan 28 yaşındaki Suat Ünlü, Yozgat’taki kız arkadaşı 24 yaşındaki Nuray Kılıç’a Avanos’ta evlilik teklifi yaptı. Çift nikahları için de Avanos'u seçti. Kızılırmak üzerindeki gondolda kıyılan nikahta, çiftin arkadaşları da şahitlik yaptı. Genç çift ve arkadaşları daha sonra gondol ile gezdi.