Ünal Kurtul

Kadına şiddet sadece fiziksel değil

Türkiye’de kadına şiddet her yıl giderek artıyor. Ülkemizde artık “kapanmayan yara” olarak tabir edilen kadın şiddeti toplum olarak ne kadar eğitime muhtaç olduğumuzu gözler önüne seriyor. Şiddet gören kadınların bazıları devlet korumasına alındığı halde yine de öldürülmekten kurtulamıyor.

AHMET ÖZDEMİR

İKİ ROMAN: “KIRKBEŞ GÜN” VE “PAPATYA”

0

Bu yıl içinde Tura Yayınları arasında çıkan iki romanı daha okuyup kitap rafıma yerleştirdim. Yeşim Kurt’un Kırkbeş Gün “Neden Ben” ve İlknur Berber’in Papatya “Bir Hafta Sonu Masalı” kitapları... Bugün bu yazar ve kitaplarından söz etmek istiyorum:

0
KERİM EVREN

Baş 'Dil'le Tartılır -9

0

Türkiye'nin dört bir yanındaki tarım ve orman alanlarından yükselen çığlıkların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak İzmir'in Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçede 17 - 19 Kasım arasında düzenlenen 18. Geleneksel Mandalina Şenliği'nde isyanını dile getirdi.

0
ERAY CANBERK

2 DAKİKA…

  10 Kasım 2017 sabahı saat 9’u 5 geçe saygı duruşu için sirenler çalıyor. Saygı duruşu 2 dakika sürecek.

NİLGÜN SERİMOĞLU

20 YIL SONRA “SANAT”

0

18 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00 de bir süredir heyecanla beklediğimiz bir oyunu izledik. Mekân Mecidiyeköy’de yeni bir sanat odağı olan “Artı Sahne” idi. İstanbul’un yeni kültür-sanat mekânı Artı Sahne Torun Center’da yer alıyor.

0
ÖNDER BALIKÇI

“Kardeş kent”ler!

0
  • Şu “kardeş kent”lik işleri iyice yozlaştı. Ülkemizdeki birçok kent, “laf olsun” gibi “kardeş kent” seçiyor kendine. İşte bir örneği de Bandırma.

0
Niyazi DALYANCI

Şirazeden çıkan dünyada gazetecilik

Gazetecilik mesleğini hakkıyla icra etmenin mangal gibi yürek istediği Türkiye’den söz etmeye gerek yok. Durumu herkes biliyor ve görüyor. Sözünü etmek istediğim Batılı meslekdaşlarımızın da durumdan pek hoşnut olmadıkları.

AHMET ÖZDEMİR

MUAZZEZ TAHSİN BERKANT

0

Okuma seferberliğine romanları ile katkı sağlayan yazarımız Muazzez Tahsin Berkand’ın bütün kitapları Elips Yayınları arasında yeniden basılıyor. Kuşku yok ki, Muazzez Tahsin Berkand, Türk edebiyatında popüler roman türünün en önde gelenlerinden adı simgeleşmiş yazarımızdı.

0
Hakan Çağlak

Yeniden Süper Lig

Spor Toto Süper Lig’de 12’inci hafta geride kalırken, Galatasaray’ın sezon başında yakaladığı o müthiş rüzgar, yerini hafif yaz esintisine bırakmış durumda.