Şampiyonlar şampiyonu:Halkbank

Voleybolda geride kalan sezonun lig şampiyonu Arkas Spor ile kupa şampiyonu Halkbank'ı karşı karşıya getiren Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında, gülen taraf Halkbank oldu.

2015 Erkekler Şampiyonlar Kupası’nı finalde ArkasSpor’u 3-0 yenen Halkbank kazandı. Başkent ekibi, Şampiyonlar Kupası adı ile ikinci kez düzenlenen kupayı ikinci kez müzesine götürmüş oldu. Karşılaşma karşılıklı sayılarla başladı. Sert servislerle rakibinin direncini kıran, Kubiak ve Le Roux, özellikle DickKooy’la köşeler ve arka ortadan yaptığı hücumlarla sayılar bulan Halkbank, seti 25-17 alarak 1-0 öne geçti.İkinci sette başkent ekibinde bloklar da devreye girdi. Defansta hata yapmayan Halkbank, sayı bulmakta zorlanmadı. Teknik molalarını önde geçtiği ikinci seti de 25-17 alarak skoru 2-0 yaptı.

MVP KEVİN LE ROUX

Üçüncü ve son sette de oyun karakterinde değişme olmadı. İyi servis atıp etkili blok yapan, hücumlarda sayı bulmakta zorlanmayan Halkbank seti 25-16, mücadeleyi de 3-0 kazanarak sezona kupa ile başladı.Müsabakadan sonra yapılan ödül töreninde Şampiyonlar Şampiyonu Halkbank, kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.Halkbank’tan Kevin Le Roux, En Değerli Oyuncu (MVP) seçildi.

HEDEFİMİZ OLAN BİR KUPAYDI

Halkbank Antrenörü LorenzoBernardi, "Hedefimiz olan kupayı aldık" dedi. Maçın genelinde rahat bir oyun sergilediklerini belirten Bernandi, “Rakibimiz servis karşılamada sıkıntı yaşadı. Rahat bir maç olarak görünse de her şeyi düşünmek zorundasınız. Kulüp olarak kazanma hedefi koyduğumuz bir kupaydı. Hedefimiz olan kupayı aldık. Kazandığımız için sevinçliyiz. Kupayı tüm yönetime hediye ediyoruz" diye konuştu. Arkas Antrenörü GlennHoag ise arzuladıkları oyunu sahaya yansıtamadıklarını belirtti. Halkbank'ın servislerini karşılamada sıkıntı yaşadıklarını anlatan Hoag, "Bizden daha iyi oynadılar. Halkbank'ı tebrik ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.