Vakıf Bank'a iki Hollandalı

Geçen sezon ligde ve Avrupa’da istediği başarıları yakalayamayan sarı-siyahlılar, Hollanda Milli Takımı oyuncularından Sloetjes ve Buijs'i kadrosuna kattı

Bayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden VakıfBank, Hollanda Milli Takımı oyuncularından LonnekeSloetjes ve Anne Buijs'i renklerine bağladı. Sarı-siyahlı takımdan yapılan açıklamaya göre, pasör çaprazı pozisyonunda oynayan Sloetjes ve smaçör olarak görev yapan Buijs ile sözleşme imzalandı. Kadrosunu iki yeni oyuncuyla güçlendiren VakıfBank, böylece bu sezonki beşinci transferini gerçekleştirmiş oldu.

SLOETJES VE BUİJS’İN KARİYERİ

Geçen sezon Almanya'nın Schweriner takımında forma giyen 1990 doğumlu ve 1,92 metre boyundaki Sloetjes, profesyonel kariyerine 2006 yılında Hollanda'nın Lichtenvoorde takımında başladı.Sloetjes, 2009-2011 yılları arasında aynı ülkeden HeutinkPollux formasını giydikten sonra Almanya'nın USC Münster takımına transfer oldu. Hollandalı milli oyuncu, burada geçirdiği iki sezonun ardından İtalya'nın UnendaYamamayBustoArsizio takımına geçti. Bir yıl İtalya'da kaldıktan sonra yeniden Almanya'ya dönen Sloetjes, 2014-2015 sezonunda Schweriner'in kadrosuna katıldı. Geçen sezonu Lokomotiv Bakü takımında tamamlayan 1991 doğumlu Buijs ise 2008 yılından bu yana Hollanda Milli Takımı'nda yer alıyor. 1,91 metre boyundaki Buijs, ilk profesyonel takımı VBM Amstelveen'de 2007-2009 arasında oynadıktan sonra TVC Amstelveen'e transfer oldu.  Burada bir sezon kalan Buijs, sonraki sezon Belçika'nın Asterix Kieldrecht takımında görev yaptı. 2011-2013 yılları arasında Almanya'da Schweriner takımında yer alan Buijs, ardından birer sezon İtalya'da Unendo Yamamay BustoArsizio ve Azerbaycan'da Lokomotiv Bakü formaları giydi.