Williams 10 yıl sonra Boğaz Köprüsü’nde raket salladı

TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ın bir numaralı seribaşıVenus Williams, 2005’te İpek Şenoğlu'yla Boğaziçi Köprüsü'nde yaptığı gösteri maçını bu defa Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu ile gerçekleştirdi

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nın 8'incisi ana tablo maçlarıyla başladı. İstanbul'da 2005 yılında yapılan ve 2010 yılına kadar her yıl düzenlenen turnuvaya, 2011-2013 yılları arasında "TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul" Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası nedeniyle ara verildi. Üç yıl aradan sonra Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) sponsorluğunda, Türkiye Tenis Federasyonu'nun katkılarıyla "TEB BNP Paribas İstanbul Cup" ismiyle geçen yıl yeniden başlayan ve bu yıl sekizincisi düzenlenen turnuva Esenyurt'ta Garanti Koza Arena'da düzenleniyor. Toplam 250 bin dolar para ödüllü turnuvada şampiyon olan sporcu 43 bin dolar ödül kazanacak. TEB BNP Paribas İstanbul Cup, pazar günü yapılacak tekler ve çiftler final maçlarıyla sona erecek.

BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDE GÖSTERİ MAÇI

TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ın bir numaralı seribaşı tenisçisi Venus Williams, 10 yıl aradan sonra yeniden Boğaziçi Köprüsü'nde gösteri maçı yaptı. Eski milli tenisçi İpek Şenoğlu'yla 2005 yılında gösteri maçı için Boğaziçi Köprüsü'ne çıkan ABD'li tenisçi, bu defa da Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu ile iki kıta arasında gösteri maçı yaptı.

VENUS WİLLİAMS SERİBAŞI

Kadınlar dünya klasmanında 15. sırada bulunan ABD'li tenisçi Venus Williams, turnuvanın 1 numaralı seribaşı olarak mücadele edecek. ABD'li tenisçinin yanı sıra dünya 17 numarası Ukraynalı ElinaSvitolina, 25 numara sırpJelenaJankovic, 28. sırada bulunan Fransız oyuncu Alize Cornet ve 31. sıradaki İtalyan tenisçi CamilaGiorgi de turnuvada yer alacak.  TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta 32 sporcu, şampiyonluk için ter dökecek.

TÜRK TENİSÇİLER

TEB BNP Paribas İstanbul Cup'a ana tablodan 2 Türk sporcu katılacak. Türk tenisçilerden Çağla Büyükakçay, ilk turda Slovak tenisçi DanielaHantuchova ile mücadele edecek. Turnuvaya ana tablodan katılan bir diğer Türk tenisçi İpek Soylu ise ilk turda elemelerden ana tabloya gelecek tenisçi ile karşılaşacak. Milli tenisçiler Berfu Cengiz, Ayla Aksu ve Melis Sezer ise turnuvada elemelerde ana tabloya kalmak için raket sallıyor.

İstanbul Cup'ın şampiyonları

Yıl       Sporcu             Ülke

2005    Venus Williams         ABD

2006    Shahar Peer    İsrail

2007    Elena Dementieva      Rusya

2008    AgnieszkaRadwanska            Polonya

2009    VeraDushevina          Rusya

2010    AnastasiaPavlyuchenkova     Rusya

2014    Caroline Wozniacki   Danimarka