Hamilton Kanada’da başladığı yerde bitirdi

 Formula 1’de Kanada Grand Prix'sini Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton kazandı. Yarışa pole pozisyonundan başlayan Hamilton, rahat bir şekilde damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı

Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 7. yarışı Kanada Grand Prix'sini kazanarak, sezonun 4. galibiyetini aldı. Tüm yarış boyunca Hamilton'ı yaklaşık 2 saniyelik bir farkla takip eden NicoRosberg, DRS bölgesine giremediği yarışı ikinci sırada bitirerek Mercedes'e Kanada'da dubleyi getirdi.Yarışa dördüncü sıradan başlayan Williams'ın Fin pilotu ValtteriBottas, Kimi Raikkonen'in hatasını iyi değerlendirdi ve sessiz bir şekilde podyumu tamamladı.Motor güncellemeleriyle Kanada'ya gelen ve yarış için umutlu olan McLaren-Honda cephesinde ise Kanada Grand Prix'sinde hayal kırıklığı yaşadı. Hem FernandoAlonso hem de JensonButton, mekanik arıza nedeniyle yarışı erken bitirmek zorunda kaldı. Bu sonuçların ardından pilotlar klasmanı lideri Hamilton, puanını 151'e çıkardı. Hamilton'ı, 134 puanla Rosberg, 108 puanlaVettel takip ediyor. Sezonun 8. yarışı Avusturya Grand Prix'si 21 Haziran'da yapılacak.

BU ZAFERE İHTİYACIM VARDI

Kanada Grand Prix'sinin galibi Lewis Hamilton, Monako'da yaşanan pitstop fiyaskosundan sonra bu zafere ihtiyacı olduğunu söyledi. İngiliz sürücü, "Bu pisti ve şehri seviyorum. Harika bir hafta sonu geçirdim ve yeniden podyumun zirvesine çıkmak çok güzel.Bu galibiyetimi mühendisim Bono'nun babasına adıyorum. Bono zor bir hafta sonu geçirdi ve inanılmaz bir iş yaptı. Bu galibiyeti hayata gözlerini yuman babasına adıyorum" dedi. Yarış boyunca Rosberg'le yakın olan Hamilton, üzerinde baskı hissetmediğini dile getirerek, "Yarışta rahat edebileceğim bir denge yoktu ve sürekli önden kayma yaşıyordum. Ancak yarış boyunca çok fazla baskı altında değildim" sözlerini kullandı.