SEDAT AĞRALI

Gazetecilik can çekişiyor

Basın tarihindeki ilk toplu sözleşmede imzası bulunan Sedat Ağralı, günümüzde gazeteciliğin can çekiştiğini söyledi. 

İZZET SEDES

Gazetecilik namustur

Gazeteci İzzet Sedes, gazeteciliğin çok değiştiğini söyleyerek genç meslektaşlarına, Dürüstlükten vazgeçmeyin çağrısında bulundu

NUYAN YİĞİT

Gazeteciliği sevmekten vazgeçmeyin

Cumhuriyet Gazetesi’nin yaşayan en eski yazı işleri müdürü olan Nuyan Yiğit, “Ben bir gazeteciyim. Yaşamım süresinde başka hiçbir iş yapmadım ancak gazetecilik ile ilgili, ilişkili her çeşit işin içinde bulundum”  diye konuştu. 

SAMİ KOHEN  

Gazeteler bizim ikinci yuvamızdı

Gazetecilikte 66 yılı geride bırakan Milliyet Gazetesi Yazarı Sami Kohen,  “Biz gazeteciliği şevkle yaptık. Bizim için her şey gazetecilikti” dedi.

ŞANAR YURDATAPAN

“Her düşünceye özgürlük istiyoruz”

Düşünce Suçuna Karşı Girişim Sözcüsü Şanar Yurdatapan, özgürlüklerin önemine dikkat çekerek, "İnsanlığın hak mücadelesi kendi yolunda hep ileri gidiyor" dedi.

ERDOĞAN ARIPINAR

Gazeteciler yabancı dil bilmeli

Türk ve Dünya Haberler Ajansı denilince ilk akla gelen isim olan Erdoğan Arıpınar, 68 yıldır gazetecilik yapıyor. 

BARIŞ İNCE

Gazetecilik ölmüyor, diriliyor!

2015 Basın Özgürlüğü Ödülü Kurum ödülünü alan BirGün Medya’nın Genel Yayın Sorumluluğu görevini yürüten Barış İnce, basın özgürlüğü ile ilgili sorularımızı yanıtladı

HALİT KIVANÇ

Mikrofonun güçlü sesi

Gazeteci Halit Kıvanç,  Gazetecilik sevilmeden yapılmaz. Bu Çünkü bu meslek, hem yetenek ister, hem ilgi ister, hem de sevgi ister dedi. 

CAN DÜNDAR

Gazetecilik asıl şimdi sınav döneminde

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, “Bu kadar baskı altında gazetecilik yapmak, mesleğin onurunu ayakta tutma mücadelesi anlamına geliyor” dedi.