İstanbul güne sisle uyandı

Önceki gün gece saatlerinde kentin üzerine çöken sis, dün öğleye kadar etkili oldu. Görüş mesafesi 20 metrenin altına düşerken kara- hava ve deniz trafiği de aksadı

Sis, İstanbul'u etkisi altına aldı. Avrupa Yakası'nda Şişli, Beşiktaş, Sarıyer ile Boğaz’a kıyısı olan ilçelerde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 20 metrenin altına düştü. Sürücüler zor anlar yaşadı. Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü sis altında kayboldu. İstanbul'da etkili olan yoğun sis hayatı da olumsuz etkiledi. Sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, İstanbul Şehir Hatları'nda Haliç Hattı haricindeki tüm seferler iptal edildi. Yoğun sis haftanın ilk iş gününde trafik yoğunluğuna da neden oldu. Sürücüler araçlarının sis lambalarını yakarak trafikte ilerlemeye çalıştı.

HAVA TRAFİĞİNİ DE ETKİLEDİ

Sis hava trafiğini de olumsuz etkiledi. Atatürk Havalimanı'na iniş yapması planlanan bazı uçaklar görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle diğer havalimanlarına yönlendirildi. İniş için sıra bekleyen uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken yakıt kritiğine giren uçaklara iniş önceliği verildi. Atatürk Havalimanı'na inecek olan Türk Hava Yolları'nın 6 uçağı, Atlas Global Hava Yolları'nın bir uçağı farklı meydanlara inerken saat 23.00 sıralarında Çorlu Havaalanı'na inecek olan bir kargo uçağının da Atatürk Havalimanı'na yönlendirildiği öğrenildi. Bu arada seferlerde kısa süreli gecikmeler yaşandı. (DHA)