Marmara’da ulaşımı poyraz vurdu

Hızı zaman zaman 90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda tanker ve şilep Şarköy’de demirledi. Meteoroloji fırtınanın devam edeceğini açıkladı

Poyraz, Marmara Denizi'nde ulaşımı olumsuz etkiledi. Marmara Denizi'nde gece başlayan ve hızı zaman zaman 90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle seyre devam edemeyen yerli ve yabancı 29 şilep ve tanker, Şarköy ilçesi sahilinde demirledi. Gemiler, geceyi ışıklarını yakarak, burada geçirirken, gemilerdeki personel de fırtına ve yer yer 4 metreyi aşan dalgalar sebebiyle karaya çıkamadı. Bu arada, etkili poyraz sebebiyle balıkçılar da tekneleriyle Şarköy'deki Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığındı. Meteoroloji yetkilileri fırtınanın devam edeceğini ve denize çıkacakların dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

İSTANBUL’DA HAVA SOĞUDU

Bir süredir güneşli güneşli günler yaşayan İstanbul’da da hava sıcaklıkları aniden mevsim normallerine düştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminine göre İstanbullular, bugün hava sıcaklığını en düşük 2, en yüksek 6 derece olarak hissedecekler. Karla karışık yağmurla güne başlayacak İstanbul’da yarın ise hava sıcaklığı en yüksek 7 derece olarak görülüyor. Yarın İstanbul’da yağmur veya kar yağışı beklemeyen Meteoroloji, havanın parçalı bulutlu olacağı tahminini yaptı.