İngiltere Başbakanı May: AB’yi terk ediyoruz

İngiltere Başbakanı May, "AB’yi terk ediyoruz. Dışına çıkıyoruz. Artık AB’nin üyesi olmayacağız. Sorun, dışına çıktığımızda AB ile İngiltere arasında nasıl bir ilişkinin doğru olacağını bulma sorunu" dedi 

Batı Akdeniz'de göçmen krizi

Fas'ın kuzeyinde yer alan İspanya'ya ait Sebte'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 800 kaçak göçmenin gözaltına alındığı bildirildi. 

ABD ve Kuzey Kore arasında nükleer restleşme

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Ash Carter, Kuzey Kore'nin nükleer silah kapasitesi ve balistik füze savunma programlarının ABD'ye "ciddi bir tehdit" oluşturduğunu açıkladı.

Fransa’dan siber saldı uyarısı

Fransa Savunma Bakanı Le Drian, ABD’de olduğu gibi Fransa’nın da seçimler öncesi siber saldırılara hedef olabileceği uyarısında bulundu.

ABD’den, körfeze 40 milyar dolarlık silah

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) son iki ayda 40,8 milyar dolarlık silah satışını onayladı.

ABD’den Suriye için siyası çözüm çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Ruslar ve Esed şunu anlamalı ki bu, savaşı bitirmez. Bu savaş siyasi bir çözüm olmadan sona eremez. Halep düşse bile, bu savaşın temel denklemini değiştirmeyecek" dedi.