Eğitim için 'anne' fedakarlığı

 

Tokat'ın Turhal ilçesinde anne Leman Kanlıçay, bedensel engelli oğlunun eğitimi için gösterdiği fedakarlıkla takdir topluyor.

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan anne Leman Kanlıçay, bedensel engelli oğlunun eğitimi için gösterdiği fedakarlıkla takdir topluyor.

Doğumsal beyin felci nedeniyle yürüme engelli olan Alpaslan Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Oğulcan Kanlıçay, engeline rağmen eğitimini aksatmıyor.

Düzenli okula giden ve derslerinde de başarı gösteren Oğulcan'ın arkasındaki en büyük güç ise annesi 62 yaşındaki Leman Kanlıçay.

Oğlunu, sıcak soğuk demeden, yorulmak nedir bilmeden her gün tekerlekli sandalyesi ile okula getiren anne Kanlıçay, tüm gün okulun bahçesinde bekledikten sonra oğlunu alarak evine dönüyor.

Anne Kanlıçay, bu fedakarlığı ile okul yönetimi, öğretmenler ve veliler tarafından örnek gösteriliyor.

Toplumdan uzak tutmadım

Kanlıçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun doğum sırasında oksijensiz kaldığı için bedensel engelli olduğunu söyledi.

Oğlunu büyütürken toplumdan soyutlamak yerine sürekli oğlunu yaşamın içine katmaya çalıştığını anlatan anne Kanlıçay, "Ben Oğlulcan'ı asla toplumdan soyutlamak istemedim. Her zaman toplumda olsun istedim. İnsanların Oğulcan'ın bu halini benimsemesini istedim. O açıdan toplumdan uzak tutmadım." dedi.