Ringde yumruk attığı elleriyle Mehmetçik'in yarasını sardı

 

Eskişehir'den, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçikleri tedavi etmek için sınıra giden Yunus Emre Devlet Hastanesi Acil Servisi doktoru ve UMKE üyesi boksör Polat, sportmen ve özverili davranışıyla takdir topluyor.

Eskişehir'den Zeytin Dalı Harekatı'nda Mehmetçik ve ÖSO mensuplarının yaralarını sarmak için gönüllü gittiği sınırda 25 gün görev yapan acil servis doktoru ve UMKE üyesi boksör Sabri Polat, meslektaşları ve spor camiasının gönlünde yer etti.

Eskişehir'de Yunus Emre Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor Polat hekimliğinin yanı sıra 4 yıldır gönül verdiği boks sporunda örnek oluyor.

Evli ve iki çocuk babası 37 yaşındaki Polat, 2007 yılından beri sürdürdüğü mesleğinde doktor arkadaşlarının aracılığıyla 4 sene önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Spor Kulübünün boks antrenörü Yılmaz Ayer ile tanıştı. O günden itibaren boksa gönül veren Polat, haftada da 4 gün antrenman yapıyor.

Polat, Büyük Önder Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." sözüne yakışır davranışlarının yanı sıra Zeytin Dalı Harekatı'nda Mehmetçik'in yanında olduğunu göstermek için mart ayında Hatay'a gidip 25 gün gönüllü olarak görev aldı.

Bu davranışı dolayısıyla Hastane Başhekimi Uzman Doktor Mustafa Karagülle Polat'a Türk bayrağı hediye ederken, Polat sporcu arkadaşlarının da takdirini kazandı. Polat, gelecekte boks antrenörü olmayı hedefliyor.